پست وبلاگ

نگهداری کویل ها در کولر گازی General

نگهداری کویل ها در کولر گازی GeneralReviewed by کولر گازی جنرال on Dec 5Rating: 4.5نگهداری کویل ها در کولر گازی Generalه دلیل گرد و خاک و وجود شاخ و برگ ممکن است مسدود شود. تمیز کردن کویل های موجود در کندانسور بسیار ساده است.به منظور جلوگیری از آلودگی و مسدود شدن کویل ها

یکی از اجزا کولر گازی ، کویل ها هستند. در بخش اواپراتور و کندانسور در کولر گازی ، کویل ها تعبیه شده اند. نگهداری و تمیز کردن کویل ها در کولر گازی موجب عملکرد بهتر کولر گازی خواهند شد. این قطعات و اجزا در کولر گازی در طول کارکرد کولر گازی، معمولا گرد و خاک های موجود در اطراف خود را جذب می کنند. البته فیلتر هوا تاثیر به سزایی در جلوگیری از مسدود شدن و کثیف شدن سریع کویل ها به ویژه کویل اواپراتور در انواع مختلف کولر گازی می شود. اما با این وجود بعد از گذشت زمان، گرد و غبار توسط کویل ها جذب می شود و موجب مسدود شدن جریان هوا می شود.

در این صورت عملکرد کولر گازی در خنک سازی محیط به شدت کاهش پیدا می کند. لازم به ذکر است که کویل ها در کولر گازی وظیفه جذب گرما از هوا را به عهده دارند. برای مقابله ب این مشکل شما باید به خوبی به نگهداری از کویل ها در کولر گازی بپردازید. کویل اواپراتور را سالانه چک کنید و در صورت مسدود شدن و وجود گرد غبار، آن را تمیز کنید. کندانسور که واحد بیرونی اسپیلت است، به دلیل گرد و خاک و وجود شاخ و برگ ممکن است مسدود شود. تمیز کردن کویل های موجود در کندانسور بسیار ساده است.

به منظور جلوگیری از آلودگی و مسدود شدن کویل های کندانسور در کولر گازی ، شما باید گرد و غبار موجود در اطراف آن را به حداقل برسانید. برای این منظور باید عوامل آلودگی را حدالامکان حذف کنید. برای مثال شاخ و برگ درختان، یکی از عواملی هستند که موجب آلودگی کویل کندانسور می شوند، با هرس شاخ و برگ ها می توانید این عامل را نسبتا از بین ببرید. با این کار شما موجب می شوید تا هوای کافی در اطراف کندانسور در کولر گازی جریان پیدا کند. 

درباره ی کولر گازی جنرال

مقالات مرتبط