پست وبلاگ

گاز r410 دلیل بر کم مصرف بودن نمیباشد

گاز r410 دلیل بر کم مصرف بودن نمیباشدReviewed by کولر گازی جنرال on Jan 6Rating: 5.0گاز r410 دلیل بر کم مصرف بودن نمیباشدکمپرسوری که از مبرد R410 استفا ده می کند فشار بیشتری نسبت به کمپرسور های حاوی گاز R22 به سیستم و لوله ها انتقال می دهد و باعث بهبود سرمادهی می شود

گاز R410 دلیل بر کم مصرف بودن نمیباشد

با توجه به سوالات متداول درمورد تفاوت های بین گازهای R410 و R22 و درباره کولرهایی که گاز R410 دارند و کم مصرف میباشد باور اشتباهی میباشد و این اطلاعات غلط فروشنده بیش نیست….!

حال تفاوت هایی در مورد این ۲ نوع گاز را باز نگری میکنیم…با ما باشید

  • دو نوع از اصلیترین گازها که در کولرها استفاده می شوند گازهای R22 و R410 میباشند.

  • گاز R22 در چهار دهه گذشته مورد استفاده کولرهای گازی بوده متاسفانه نشت و انتشار گاز R22  در تخریب لایه اوزون تاثیر بسزایی دارد.علاوه بر این گاز R22 یک گاز گلخانه ای است که موجب گرم شدن کره زمین می شود.

  • در همین راستا تولید سیستم هایی با استفاده از گاز R22 از سال ۲۰۱۲ ممنوع شده است و تولید دستگاه ها تا سال ۲۰۲۰ باید متوقف شود و فعلا تولید آن فقط در کشورهای جهان سوم ادامه دارد.

  • جذب و آزاد کردن گرما در گاز فرئون نسبت به R410 کمتر می باشد و بازده کمتری نسبت به آن دارد .گاز موجود در کولرهای اینورتر R410 میباشد.

  • از مزیت های گاز R410 نسبت به گاز R22 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • -استفاده آن در دستگاه های تهویه مطبوع باعث عمر بیشتر قطعات،سرمای بیشتر و ماندگاری بالاتر می شود.

  • -کمپرسوری که از مبرد R410 استفا ده می کند فشار بیشتری نسبت به کمپرسور های حاوی گاز R22 به سیستم و لوله ها انتقال می دهد و باعث بهبود سرمادهی می شود

  • -در جذب و آزاد شدن گرما از مبرد R22 بهتر عمل میکند.

درضمن:

R22 همچنین احتمال ترک خوردگی آن ها نسبت به سیستم های از R22همه سیستم های تهویه مطبوع از روغن برای چرب نگه داشتن کمپرسوردر -حین کار استفاده می کنند.کمپرسورهای گازR410A با روغن های ترکیبی.روغن های ترکیبی سازگاری بسیار مطلوبی با R410Aروغن های معدنی -استفاده می کنند و گاز در کاهش ساییدگی و فرسایش کمپرسور بسیار موثرترR410 با روغن معدنی.این بدین معناست که سیستم های R22 دارند تا گازR22 از سیستم های عمل می کنند.

درباره ی کولر گازی جنرال

مقالات مرتبط