مقایسه کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر

کولر گازی وسیله ای برای سرمایش و گاها گرمایش است و امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. با گسترش علم و تکنولوژی افراد تمایل بیشتری به استفاده از وسایل با فناوری پیشرفته تر دارند. کولر گازی دارای انواع مختلف ( کولر گازی ایستاده ، کولر گازی پنجره ای ، کولر گازی پرتابل و اسپیلت ) با برند های متفاوتی چون کولر گازی هیتاچی ، کولر گازی ال جی ، کولر گازی ایر جنرال و غیره است.

از نظر ساختاری نیز کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر وجود دارد. تفاوت کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر در قیمت، کارایی و مصرف انرژی کولر گازی است.

قیمت کولر گازی از نوع اینورتر به مراتب گران تر از کولر گازی معمولی است. در مقابل مصرف انرژی کولر گازی اینورتر به دلیل کاربرد کمپرسور دور متغیر بسیار کمتر از کولر گازی معمولی است. زیرا دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن کمپرسور به منظور حفظ تعادل دمای محیط وجود ندارد

در نتیجه میزان مصرف برق زیادی که در هنگام شروع به کار (استارت) کمپرسور مصرف می شود، در کولر گازی اینورتر حذف می شود.

یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع کولر گازی

در تعمیر و بازسازی کولر گازی است. کولر گازی اینورتر در صورت نیاز به تعمیر، هزینه زیادتری را نسبت به کولر گازی معمولی در بر خواهد داشت زیرا تعمیر این نوع کولر گازی نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارد.

از سایر تفاوت های بین کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر می توان نام برد تفاوت در سرعت سردسازی و تولید هوای سرد است که در کولر گازی از نوع اینورتر به مراتب بیشتر از کولر گازی معمولی است.

در نتیجه می توان گفت با اینکه در هنگام خرید کولر گازی ، قیمت کولر گازی اینورتر بیشتر از کولر گازی معمولی است اما این ما به تفاوت بین دو کولر گازی در هزینه های مصرفی آن سرشکن می شود.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_جنرال, #مقایسه_کولر_گازی_معمولی_با_اینورتر, #تبدیل_کولر_گازی_معمولی_به_اینورتر, #میزان_مصرف_برق_کولر_گازی_اینورتر , #نصب_اینورتر_روی_کولر_گازی , #تبدیل_کولر_گازی_به_اینورتر, #اینورتر_چیست, #نصب_اینورتر_برای_کولر_گازی